Cephe Kaplama İşleri

1) Lazer Kesim Levha Kaplamalar

Levhalar, CNC Lazer kesim makinasında istenilen görsel şekle göre hazırlanmaktadır. KvG Proje üretim proseslerini kendi bünyesinde çözmektedir. Malzeme cinsi olarak alüminyum, boyalı çelik, paslanmaz çelik kullanılmaktadır. Malzeme kalınları proje çizim ve yapılan statik hesaplara göre belirlenmektedir.

2) Genişletilmiş Levha Kaplamalar

Genişletilmiş mesh paneller, statik gereklilikler doğrultusunda belirlenen kalınlıktaki alüminyum levhanın istenen aralıklarla (hatve) ve istenen ölçülerde (göz aralığı) preslenmesi ve çekilerek nihai form verilmesinden oluşur. Mesh uygulaması havalandırma, gölgeleme, dekoratif amaçlarla tercih edilebilmekte, kediyolu önlerine ve direkt cephe konstrüksiyonuna bağlanabilmektedir.

3) Delikli Metal Kaplamalar

Alüminyum başta olmak üzere yine bir çok metal malzemeden üretilenebilen delikli metal, müşterinin ihtiyaçları doğrultusunda değişiklik gösteren delik çapı ile geçirgenlik ve estetik özellikleri
değişen bir dış cephe malzemesidir. Geçirgenlik istenen ancak görüntüsel kirlilik arz eden cephelerde standart dış cephe malzemelerine güzel şık bir alternatiftir.

4) Kompozit Kaplamalar

Sağır yüzey kaplaması olarak en yüksek uygulama yüzdesine sahip kompozit levhalar renk ve desen grupları dışında yangın sınıflandırması açısından da A2, B1 ve B2 olarak guruplara ayrılmaktadır. Hafif bir kaplama malzemesi oluşu, uygulamasının pratik ve diğer alternatiflerine göre ekonomik oluşu başlıca tercih sebepleri arasındadır. Yerli ve ithal birçok marka alternatifine sahipolan kompozit levha uygulaması, silikon dolgulu, açık derzli, demir veya alüminyum konstrüksiyon üzerine, münferit veya cephe sistemi içerisine uygulanabilmektedir.